Ürün / Chromolux (Kromolüks) Etiket
  • +90 216 324 60 80
  • info@ugurluetiket.com

Chromolux (Kromolüks) Etiket

  • Ürün Kodu: 1613
  • Kategori: Etiket

Günümüzde hemen hemen her ürünün üzerinde çeşitli renk, ebat ve şekillerde etiketler görmekteyiz. Bu etiketlerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biride “Chromolux Etiketler’’dir.

Chromolux etiket diğer adıyla Kromolüx etiket kuşe etiket ile benzer özellikler göstermektedir. Chromolux ( Kromolüks ) Etiketin yüzey kısmında bulunan üst kaplaması kuşe etikete göre daha parlak ve pürüzsüzdür. Bu yüzden hem baskılı etiket kullanımında hem de barkod yazıcılarında ribon ile baskı kullanımında net ve canlı görüntü kabiliyeti çok yüksektir. Üst kaplamasının parlak olmasından dolayı ışığı yansıtabileceği için Chromolux etiketlerin üzerine basılan barkod ve karekodlar, okuyucu cihazlar tarafından okunmada problem çıkarabilir. Bu yüzden ışığın yoğun olduğu ortamlarda kullanılması önerilmez. Yüzeylerinde koruyucu tabaka bulunmadığı için uçucu madde ve alkollere karşı daha dikkatli kullanılması gerekmektedir. Kusursuz baskı yapılabilmesi, bu etiket türünün tercih sebeplerindendir. Çeşitli ebatlarda üretimi yapılması mümkün olduğu için ve fiyat avantajı ile ön plana çıkmaktadır. Hammaddesi kağıt olan diğer etiket türlerine oranla, örneğin termal etiketler gibi, dış etkenlere karşı daha dayanıklı olması da tercih nedenlerindendir.

Barkod yazıcılarında Chromolux etiketlere baskı alabilmek için rulo etiket şeklinde sarımı yapılmalıdır. Chromolux rulo etiketlerde Termal Transfer yöntemi (Ribon) ile baskı alındığında parlak ve kalıcı tasarımlar meydana gelmektedir. Ribonlarda; Wax RibonWax/Resin Ribon ve Resin Ribon gibi çeşitler bulunmaktadır. Chromolux Etiketlerde en sağlıklı baskı Wax Ribonlarla alınır. Eğer ki uygun ribon ile baskı alınmazsa baskıdan sonra ufak bir sürtünme söz konusu olduğunda etiketin yüzeyindeki baskı dağılıp yazı okunamaz hale gelebilir. Bu da görsel açıdan kötü bir görüntü yarattığı gibi barkod dizayn baskılarında barkod okuyucularının etiket üzerindeki barkodu okumasını engelleyecektir. Kısacası yapılan emek ve maliyet de boşa gitmiş olacaktır.

Chromolux etiketlerin hammaddesi kağıt olduğu için yırtılma özelliğine de sahiptir. Bu sebeple dış ortamlarda güneş ışığı, ısı, nem gibi etkenlere orta derecede dayanıklılık göstermektedir. Kuşe Etiketler; rulo etiketler içerisinde maliyeti en düşük ve kullanımı en yaygın olan etiket türüdür.

 Promosyon Etiketleri, Gıda etiketleri, içecek etiketleri, Deterjan etiketleri, Kozmetik etiketleri, İşlevsel etiketler, Temel ürün etiketleri ve Madeni yağ sektörü gibi alanlarda kullanılmaktadır.

İşletmemiz Uğurlu Etiket;  her ebat, dizayn ve adette baskılı chromolux  rulo etiket ya da chromolux  barkod etiketlerinin üretim kabiliyetine sahiptir. Üretimimizde letterpress baskı teknolojisi ile full CMYK ve Pantone kodlarında baskılar alınmaktadır. Donanımlı makine parkurumuz, A kalite boya ve hammaddelerimiz ve uzman kadromuz ile siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini (istek ve arzularını) göz önünde tutarak, en kısa süre içerisinde yapmaktayız.