Ürün / Eco Termal Etiket
  • +90 216 324 60 80
  • info@ugurluetiket.com

Eco Termal Etiket

  • Ürün Kodu: 1522
  • Kategori: Etiket

Günümüzde hemen hemen her ürünün üzerinde çeşitli renk, ebat ve şekillerde etiketler görmekteyiz. Bu etiketlerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biride “Eco Termal Etiketler’’dir.  Eco Termal etiketlerin hammaddesi kağıt olduğundan yırtılma özelliğine sahip olup üst yüzeyleri mat ve hissedilmeyecek derecede pürüzlüdür.

Ön yüzeyi sadece termal tabaka ile kaplanmış olan termal etiket çeşidine ‘’Eco Termal’’ denmektedir. Adından da anlaşılabileceği üzere termal bir etikettir. Isı, ışık ve neme karşı dayanıksızdır. Dış etkenlere karşı dayanıksız olması sebebi ile raf ömrü 3 ile 6 ay arasında değişim göstermektedir. Dış etkenlere maruz kaldıkça zamanla etiket yüzeyine lamine edilen termal tabakanın reaksiyonu sonucu kararma ve dağılma yapmaktadır. Bu yüzden Eco Termal etiketlerin ortam koşullarının uygun olduğu ve sirkülasyonun yüksek olduğu kullanım alanlarında kullanılması tavsiye edilmektedir.

Barkod yazıcılarında Eco termal etiketlere baskı alabilmek için rulo etiket şeklinde sarımı yapılmalıdır. Sarımı yapılan Eco Termal Rulo Etiketlere barkod yazıcılarda ribonsuz olarak baskı alınırken dizaynlar barkod yazıcının uyguladığı sıcaklık ile etiketin üst yüzeyindeki termal tabakayı karartarak oluşur. Bu sebeple Eco Termal Rulo Etiketler yoğun güneş ışığının, ısının ve sıcaklığın bulunduğu ortamlarda kullanılmaya elverişli değildir.

Eco Termal Rulo Etiketler kullanımının uygun olduğu birçok sektörde; terazi etketi, koli etiketi, depo etiketi, fiyat etiketi, barkod etiketi, hastane etiketi, zarf etiketi, kargo etiketi v.b. dizayn ve baskılar ile kullanılmaktadır.          

İşletmemiz Uğurlu Etiket;  her ebat, dizayn ve adette baskılı Eco termal rulo etiket ya da Eco termal barkod etiketlerinin üretim kabiliyetine sahiptir. Üretimimizde letterpress baskı teknolojisi ile full CMYK ve Pantone kodlarında baskılar alınmaktadır. Donanımlı makine parkurumuz, A kalite boya ve hammaddelerimiz, uzman kadromuz ile siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini (istek ve arzularını) göz önünde tutarak, en kısa süre içerisinde yapmaktayız.