Ürün / Kuşe Etiket
  • +90 216 324 60 80
  • info@ugurluetiket.com

Kuşe Etiket

  • Ürün Kodu: 1526
  • Kategori: Etiket

Günümüzde hemen hemen her ürünün üzerinde çeşitli renk, ebat ve şekillerde etiketler görmekteyiz. Bu etiketlerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biride “Kuşe Etiket”tir.

Kuşe etiketin üst yüzeyi parlak ve pürüzsüz olduğu için baskı tutuşu ve renk canlılığı kabiliyeti daha yüksektir. Bu sayede hem renkli ürün etiketlerinde hem de barkod etiketlerde kaliteli etiket baskıları alınabilir.  Barkod yazıcılarında kuşe etiketlere baskı alabilmek için rulo etiket şeklinde sarımı yapılmalıdır. Kuşe rulo etiketlerde Termal Transfer yöntemi (Ribon) ile baskı alındığında parlak ve kalıcı tasarımlar meydana gelmektedir. Ribonlarda; Wax RibonWax/Resin Ribon ve Resin Ribon gibi çeşitler bulunmaktadır. Kuşe Etiketlerde en sağlıklı baskı Wax Ribonlarla alınır. Eğer ki uygun ribon ile baskı alınmazsa baskıdan sonra ufak bir sürtünme söz konusu olduğunda etiketin yüzeyindeki baskı dağılıp yazı okunamaz hale gelebilir. Bu da görsel açıdan kötü bir görüntü yarattığı gibi barkod dizayn baskılarında barkod okuyucularının etiket üzerindeki barkodu okumasını engelleyecektir. Kısacası yapılan emek ve maliyet de boşa gitmiş olacaktır.

Kuşe etiketlerin hammaddesi kağıt olduğu için yırtılma özelliğine de sahiptir. Bu sebeple dış ortamlarda güneş ışığı, ısı, nem gibi etkenlere orta derecede dayanıklılık göstermektedir. Kuşe Etiketler; rulo etiketler içerisinde maliyeti en düşük ve kullanımı en yaygın olan etiket türüdür.

Rulo Kuşe etiketler bir çok sektörde koli etiketi, ürün etiketi, fiyat etiketi, barkod etiketi, ilaç etiketi, zarf etiketi, kargo etiketi v.b. dizayn ve baskılar ile kullanılmaktadır.

İşletmemiz Uğurlu Etiket;  her ebat, dizayn ve adette baskılı kuşe rulo etiket ya da kuşe barkod etiketlerinin üretim kabiliyetine sahiptir. Üretimimizde letterpress baskı teknolojisi ile full CMYK ve Pantone kodlarında baskılar alınmaktadır. Donanımlı makine parkurumuz, A kalite boya ve hammaddelerimiz, uzman kadromuz ile siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini (istek ve arzularını) göz önünde tutarak, en kısa süre içerisinde yapmaktayız.