Ürün / Lamine Termal Etiket
  • +90 216 324 60 80
  • info@ugurluetiket.com

Lamine Termal Etiket

  • Ürün Kodu: 149
  • Kategori: Etiket

Günümüzde hemen hemen her ürünün üzerinde çeşitli renk, ebat ve şekillerde etiketler görmekteyiz. Bu etiketlerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biride “Lamine Termal Etiketler’’dir.

Üst yüzeyinde termal ve koruyucu tabaka ile kaplanmış olan Termal Etiket çeşidine "Lamine Termal Etiket" denmektedir. Lamine Termal Etiketler adından da anlaşıldığı gibi termal özelliğine sahip etiket çeşitidir. Lamine Termal etiketleri eko termal etiketlerden ayıran özelliği termal yüzeyin üzerinde bulunan koruyucu tabakadır ve bu sebeple dayanım süresi 3 ila 6 ay daha uzundur. Lamine Termal Etiketlerin hammaddesi kağıt olduğundan yırtılma özelliğine sahip olup üst yüzeyleri mat ve hissedilmeyecek derecede pürüzlüdür. Dış etkenlere maruz kaldıkça zamanla etiket yüzeyine lamine edilen termal tabakanın reaksiyonu sonucu kararma yapmaktadır. Bu yüzden Lamine Termal etiketlerin ortam koşullarının uygun olduğu ve sirkülasyonun yüksek olduğu kullanım alanlarında kullanılması tavsiye edilmektedir Lamine Termal Etiketler Eco Termal etiketlere göre nemden, ışıktan ve ısıdan daha az etkilenir. Lamine Termal etiketlerin 9-12 ay gibi bir ömrü vardır. Lamine Termal etiketlerin fiyatı Eco Termal Etiketlere göre biraz daha maliyetlidir.

Barkod yazıcılarında Lamine Termal etiketlere baskı alabilmek için rulo etiket şeklinde sarımı yapılmalıdır. Sarımı yapılan Lamine Termal Rulo Etiketlere barkod yazıcılarda ribonsuz olarak baskı alınırken dizaynlar barkod yazıcının uyguladığı sıcaklık ile etiketin üst yüzeyindeki termal tabakayı karartarak oluşur.

Genellikle tüketimi hızlı olan ürünlerin üzerinde kullanılır. Hastaneler, tekstil firmaları, bakliyat sektöründeki firmalar, ayakkabı ve lojistik alanda hizmet veren firmalar için kullanılmakla birlikte kargo firmalarının da tercih ettiği bir termal etiket cinsidir.

İşletmemiz Uğurlu Etiket;  her ebat, dizayn ve adette baskılı Lamine Termal rulo etiket ya da Lamine Termal barkod etiketlerinin üretim kabiliyetine sahiptir. Üretimimizde letterpress baskı teknolojisi ile full CMYK ve Pantone kodlarında baskılar alınmaktadır. Donanımlı makine parkurumuz, A kalite boya ve hammaddelerimiz, uzman kadromuz ile siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini (istek ve arzularını) göz önünde tutarak, en kısa süre içerisinde yapmaktayız.