Ürün / Sürsajlı (Kapatıcı) Etiketler
  • +90 216 324 60 80
  • info@ugurluetiket.com

Sürsajlı (Kapatıcı) Etiketler

  • Ürün Kodu: 1614
  • Kategori: Etiket

Günümüzde hemen hemen her ürünün üzerinde çeşitli renk, ebat ve şekillerde etiketler görmekteyiz. Bu etiketlerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biride “Sürsajlı Etiketler’’dir.

Diğer ismiyle Kapatıcı Etiket veya Örtücü Etiket olarak da adlandırılan Sürsajlı Etiketler; yapışkanlı yüzeyi siyah, mavi, gri v.b. koyu tonlarda boya ile kaplanmış olan etiketlerdir. Bu şekilde alt yüzeyi renklendirilen etiketler yapıştırıldığı yüzeyde bulunan yazı veya renkleri üst yüzeyine aktarmadığı için tercih edilmektedir. Örneklendirecek olur isek perakende sektöründe fiyat geçişleri yapılacağı zaman eski etiketlerin sökümü ile uğraşmak istenilmemesi halinde sürsajlı etiketler eski fiyat etiketlerinin üzerine uygulanarak yapılan fiyat geçişinin doğrudan müşteri dikkatine sunmamış olurlar.

Sürsajlı Etiketler’in  (Kapatıcı Etiketler) özelliği alt yüzeyindeki boya kaplamasından kaynaklandığından dolayı üst yüzey özelliğine göre her etiket çeşidinde alternatif etiket seçeneği olarak sunulmaktadır.  

Kapatıcı Etiketlere Barkod yazıcılarında baskı alınırken rulo etiket şeklinde sarımı yapılmalıdır. Barkod yazıcılarında baskı alırken kullanılan sürsajlı etiketin üst yüzeyini oluşturan etiket çeşidine göre ribonlu veya ribonsuz kullanımı değişiklik göstermektedir. Kullanılmakta olan etiket türü termal transfer yöntemine uygun ise Kuşe, PP Opak, Vellum v.b. (Ribon) ile baskı alınır. Kullanılan etiket türü termal bir etiket ise (Eco ve Lamine termal) ribonsuz olarak baskı alınmaktadır.

Sürsajlı etiketlerin üretim süreleri 10 (on) günü bulmaktadır. Sürsajlı Etiketler özel etiket çeşitlerinden olduğu için stoklu halde bulabilmeniz pek mümkün olmayabilir. Piyasada sürsajlı etiketler; altı siyah renkte etiket, yapışkanı siyah etiket, fiyat kapatan etiket, altı görünmeyen etiket gibi birçok isimle de kullanılmaktadır.

İşletmemiz Uğurlu Etiket;  her ebat, dizayn ve adette baskılı sürsajlı rulo etiket ya da sürsajlı barkod etiketlerinin üretim kabiliyetine sahiptir. Üretimimizde letterpress baskı teknolojisi ile full CMYK ve Pantone kodlarında baskılar alınmaktadır. Donanımlı makine parkurumuz, A kalite boya ve hammaddelerimiz ve uzman kadromuz ile siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini (istek ve arzularını) göz önünde tutarak, en kısa süre içerisinde yapmaktayız.