Ürün / Termal Etiket
  • +90 216 324 60 80
  • info@ugurluetiket.com

Termal Etiket

  • Ürün Kodu: 1611
  • Kategori: Etiket

Günümüzde hemen hemen her ürünün üzerinde çeşitli renk, ebat ve şekillerde etiketler görmekteyiz. Bu etiketlerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biride “Termal Etiketler’’dir.

Termal Etiketlerin hammaddesi kuşe etiketler gibi kağıt olduğundan yırtılma özelliğine sahip olup üst yüzeyleri mat ve hissedilmeyecek derecede pürüzlüdür. Bunun sebebi ise direk transfer yöntemi ile (ribonsuz) baskı alınabilmesi için etiket üst yüzeyinin termal bir tabaka ile kaplanmasından kaynaklanmaktadır. Bu sebeple baskı için ekstra ribon kullanılmadığından ribon maliyetinden tasarruf elde edilmiş olur. Barkod yazıcılarında termal etiketlere baskı alabilmek için rulo etiket şeklinde sarımı yapılmalıdır. Termal Rulo Etiketlere barkod yazıcılarda ribonsuz olarak baskı alınırken dizaynlar barkod yazıcının uyguladığı sıcaklık ile Termal Rulo Etiketlerin üst yüzeyindeki termal tabakayı karartarak oluşur. Bu sebeple Termal Rulo Etiketler yoğun güneş ışığının, ısının ve sıcaklığın bulunduğu ortamlarda kullanılmaya elverişli değildir.

Termal Rulo Etiketler kullanımının uygun olduğu birçok sektörde; terazi etiketi, koli etiketi, depo etiketi, fiyat etiketi, barkod etiketi, hastane etiketi, zarf etiketi, kargo etiketi, derin dondurucu etiketi v.b. dizayn ve baskılar ile kullanılmaktadır.

Termal etiketlerin kaplama çeşidine göre ( Eco Termal ve Lamine Termal) ana iki ayrımı olmakla birlikte bilinen 6 (altı) çeşidi bulunmaktadır.

Termal Rulo Etiketler; Eco Termal Etiketler, Lamine Termal Etiketler, Sürsajlı Eco Termal Etiketler, Sürsajlı Lamine Termal Etiketler, Deepfreeze Lamine Termal Etiketler, Sandviç Lamine Termal Etiketler'dir.

İşletmemiz Uğurlu Etiket;  her ebat, dizayn ve adette baskılı termal rulo etiket ya da termal barkod etiketlerinin üretim kabiliyetine sahiptir. Üretimimizde letterpress baskı teknolojisi ile full CMYK ve Pantone kodlarında baskılar alınmaktadır. Donanımlı makine parkurumuz, A kalite boya ve hammaddelerimiz ve uzman kadromuz ile siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini (istek ve arzularını) göz önünde tutarak, en kısa süre içerisinde yapmaktayız.